Dotacje 2018 dla rolników

W tym roku planowany jest nabór wniosków na wiele rolniczych działań.

W maju planowany jest nabór wniosków na dotacje dla młodego rolnika oraz na „Wsparcie dla nowych uczestników systemów jakości”. W czerwcu wnioski składać będą  rolnicy, którzy funkcjonują w grupach producenckich oraz zdecydowani na inwestycje w produkcję zwierzęcą.

Programy

Nabory odbędą się na programy: „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów” oraz „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarach: a, b i c, czyli dotacje na rozwój produkcji prosiąt, produkcji mleka krowiego i produkcji bydła mięsnego. Ruszy też nabór na „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej”. Będą też dotacje dla rolników, którzy zakładają lasy i potrzebują finansów na zalesienie.  Ten program to: „Inwestycje w rozwój obszarów leśnych i poprawę żywotności lasów” dla tych,

We wrześniu nabory odbędą się na następujące działania:   Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej”,  „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000”, „Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa”. W listopadzie planowany jest nabór na „Przetwórstwo i marketing produktów rolnych” oraz „Wsparcie dla nowych uczestników systemów jakości” i „Tworzenie grup producentów i organizacji producentów”.

Author: Marcin Kowalski

Share This Post On

Submit a Comment

Secured By miniOrange