Pozyskiwanie środków w rolnictwie

Rolnictwo w dzisiejszych czasach nie jest łatwe. Ceny specjalistycznych sprzętów potrafią spędzić nam sen z powiek. Jest to jednak wydatek, bez którego nie da się prowadzić większego gospodarstwa. Dlatego zwykle zastanawiamy się nad kredytami, dofinansowaniami czy innymi formami pozyskiwania pieniędzy. Warto jednak zaznaczyć, że nawet dość duże dofinansowanie nie zawsze jest w stanie sfinansować całą inwestycję.

Kredyty – gdzie?

Jeżeli chodzi o pożyczki to oczywistym wyborem są banki. Dobrze jest wiedzieć, że wiele z nich ma przygotowaną specjalną ofertę dla strefy agro. Dzięki temu można dobrać odpowiedni kredyt pod siebie. Jednak przeglądając oferty, warto przejrzeć ich jak najwięcej. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, która oferta jest najkorzystniejsza. Przede wszystkim trzeba przejrzeć wszystkie warunki, nie tylko oprocentowanie, ale także wszystkie zabezpieczenia, długość kredytu, warunki udzielenia pożyczki…

Jak to zrobić?

Po sprawdzeniu wszystkich warunków w kilku bankach należy wybrać odpowiednią ofertę dla siebie. Warto także wybrać stabilny bank, który zaoferuje nam stałe warunki przez cały okres spłaty pożyczki. Dzięki temu możemy być pewni, że oprocentowanie się nie zmieni, a bank nie będzie wymagał żadnego dodatkowego wkładu. Dlaczego jest to ważne? Taka stabilność zagwarantuje nam możliwość planowania, która jest ważna w przypadku prowadzenia jakiejkolwiek działalności.

Dofinansowania

Poza kredytem warto postarać się również o odpowiednie dofinansowanie. W ostatnich latach rolnictwo jest dość mocno wspierane, dlatego warto się w to zagłębić. Obecnie z dofinansowania można uzyskać do 500 tysięcy złotych. Nie jest to mała kwota, a powiedzmy sobie wprost – zawsze lepiej wziąć dofinansowanie niż nie. Przede wszystkim nie trzeba go spłacać.

Pozyskiwanie pieniędzy na maszyny rolnicze może potrwać. Jednak warto rozważyć dokładnie wszystkie możliwości.

Author: Marcin Kowalski

Share This Post On
Secured By miniOrange